Květen

Výlet Milotice

 

Výlet do Milotic probíhal od počátku do konce bez problémů. Již při vstoupení do zámecké šatny jsme se jako mávnutím kouzelného proutku ocitli v pohádce.
Děvčatům se otevřela místnost, která kromě toho, že byla plná nádherných historických šatů, byla také vybavena historickým nábytkem. Již tato skutečnost nám ženám, bez rozdílu věku, stačila ke štěstí. Na chlapce čekala velká skříň, která byla napěchovaná klobouky a kabátky, ale hlavně zde našli zase své štěstí - zbraně. Najednou se vynořily garderobiérky a oblékaly nás. Připadali jsme si jako ve filmu. 

Po převlékání se první skupina vydala na návštěvu za paní hraběnkou do zámku. Láskyplně nás přivítala a poutavě nám vyprávěla, jak na zámku žijí její děti. "Mám čtyři děti. Každé dítě má jen jednu hračku. Když se rozbije, tak ji necháme spravit. Opravenou hračku dostane dítě znovu k narozeninám a má nesmírnou radost, že se se svojí hračkou zase shledalo." 

Po poutavém vyprávění o životě na zámku jsme se  za klavírního doprovodu poklonili paní hraběnce. Děvčata si s paní hraběnkou zatancovala a chlapci trénovali šerm.

Zatímco  se 1.B vydávala na prohlídku, tak 1.A mířila do šatny, aby se z princů a princezen opět staly děti. Tentokrát se nám do šatny moc nechtělo.

Již v civilním oblečení jsem obdivovali zámeckou zahradu, kašnu,  jezírko s lekníny a krásné rybičky.

Cestu jsem si zpříjemnili zpěvem, takže nám rychle utekla.

Za účastníky zájezdu Mgr. Dana Bémová

 

Pokus o hromadnou fotografii

Dárek ke Dni matek